Monica Lewinsky napisala je esej u Vanity Fairu na temu #MeToo i kako je cijela kampanja gdje su žene progovorile o raznim oblicima napastovanja promijenila njezinu perspektivu.
Kada je 1998. godine, u javnosti izašla njena afera s tadašnjim predsjednikom Bilom Clintonom, bili su to, bez sumnje, najmračniji dani njenog života. Danas, 20 godina kasnije Monica nikada nije bila snažnija i uspješnija. U Kaliforniji je nakon afere dizajnirala torbice i promovirala preparate za mršavljenje, a 2005. godine odselila se u Englesku i završila psihologiju. Danas je aktivistkinja i predaje na fakultetu i više ne želi biti žrtva.
44-godišnja Monica priznala je da pati od post traumatskog stresnog poremećaja, a smatra da se tijekom istrage dogodila zlouporaba vlasti. Čak je glavni tužitelj istrage prešao granicu dobrog ukusa tijekom njihovog susreta na božićnoj večeri. "Dodirivao mi je ruku i lakat. Bilo mi je iznimno neugodno.", rekla je Lewinsky.
Nakon što je izašla priča o holivudskom producentu Harveyju Weinsteinu protiv koga je dignuto čak šezdeset optužbi za zlostavljanje, počela je dobivati poruke potpore. "Odahnula sam. Znala sam da više nisam sama u ovoj borbi", rekla je Lewinsky koja je čitav život nosila breme afere s bivšim predsjednikom Billom Clintonom (74). I dok su njemu javnost i supruga Hillary ipak oprostili preljub, ona se dugi niz godina morala nositi s posljedicama. Ta avantura obilježila je njezinu karijeru budući da je nakon svega, nitko nije želio zaposliti. U tom periodu, bila je tužna i van sebe, a zbog prejedanja.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....