Prostori s mnogo ukrasnih elemenata, tipičnih za raskošne domove u Velikoj Britaniji, nadahnjuju mlade dizajnere koji te pomalo kičaste detalje, poput cvjetnih tapeta i zavjesa, kombiniraju s namještajem čistih linija tvoreći neodoljive moderne oaze za rad i život.
Takozvanim engleskim stilom nazivamo različite trendove u dizajnu i arhitekturi koji su se u Velikoj Britaniji razvijali od srednjeg vijeka pa do danas. Obožavan je zbog luksuza kojim odiše, visokokvalitetnih materijala, mnogobrojnih ukrasnih elemenata, ali bez nepotrebnih prostornih akcenata, a u svojem najboljem izdanju primjer je elegancije i dobrog ukusa.
Paleta boja klasičnog engleskog stila u dizajnu interijera obično ima tri ili četiri nijanse koje prostoriju čine ugodnom i privlačnom, a u opremanju su prepoznatljivi impozantni komadi viktorijanskog namještaja, najčešće stolovi, komode i police za knjige od svijetlog ili tamnog drva. Velik broj dizajnera se i danas okreće autentičnoj engleskoj estetici, stvarajući interijere prepoznatljivog, rafiniranog ugođaja. Sjajan recentni primjer je londonski coworking prostor The Wing, otvoren lani u listopadu, u kojem je gotovo svaka površina sobe za uređivanje tapecirana tkaninom upečatljiva uzorka britanskog brenda Soane.
Kozmetička tvrtka Glossier prekrila je pak svoj londonski pop-up dućan cvjetnim tapetama, kao hommage romantičnim uzorcima tekstilnog dizajnera Williama Morrisa. A dizajner Ben Thompson povezao je georgijansku raskoš s modernim seoskim šikom u interijeru Heckfield Placea, hotela smještenog u srcu prostranog imanja u Hampshireu.
Pojedine su prostorije u zgradi tradicionalne, s nekoliko kontrastnih suvremenih komada, dok su ostale eklektičnije te spajaju staro i novo, rustikalno i minimalno. Prepun elegantnih iznenađenja, engleski stil danas isprepleće britansku tradiciju s modernom tehnologijom, tvoreći suvremene prostore koji zadržavaju karakterističnu povijesnu poetiku.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....