PRESS
Prijave su u tijeku

Odlična prilika za mlade koju bi bilo šteta propustiti: Dubrovnik i ove godine ponovno postaje centar obrazovanja za budućnost

Bogat program prilagođen mladima uključuje panele, predavanja i radionice, a sudionici će saznati sve što ih zanima o nastavku školovanja, profesionalnom usavršavanju te projekcijama tržišta rada, priopćili su organizatori ovogodišnjeg Dubrovnik EXPO-a.

Bogat program prilagođen mladima uključuje panele, predavanja i radionice, a sudionici će saznati sve što ih zanima o nastavku školovanja, profesionalnom usavršavanju te projekcijama tržišta rada, priopćili su organizatori ovogodišnjeg Dubrovnik EXPO-a.

Studentski dom u Dubrovniku 20. i 21. ožujka ponovno će postati središte obrazovanja i zapošljavanja mladih. Četvrti Dubrovnik EXPO u organizaciji Centra za karijere mladih Dubrovnik okupit će više od 3500 posjetitelja iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore te na taj način nastaviti bogatu tradiciju povezivanja maturanata, studenata, visokoobrazovnih ustanova i gospodarstva.

Program prilagođen mladima uključuje panele, predavanja i radionice, a sudionici će saznati sve što ih zanima o nastavku školovanja, profesionalnom usavršavanju te projekcijama tržišta rada. Poseban je naglasak stavljen na zonu za poslodavce, okviru koje će se mladi moći upoznati s domaćim i inozemnim tvrtkama, kao i s mnoštvom ponuda za sezonske poslove i prakse. Osluškujući specifična kretanja na suvremenom tržištu rada, dodatni naglasak stavljen je na usklađivanje formalnih i neformalnih oblika obrazovanja s potrebama gospodarstva, kao i na trendove zelene i digitalne tranzicije.

image
PRESS
image
PRESS
image
PRESS

Značaju i prepoznatljivost skupa dodatno će pridonijeti i tri istaknuta gosta iz važnih europskih institucija: potpredsjednica Europske komisije Dubravka Šuica, zastupnica u Europskom parlamentu Željana Zovko (ujedno potpredsjednica Odbora za vanjske poslove i članica Odbora za kulturu i obrazovanje) te europarlamentarac Marko Vešligaj. Njihovo će sudjelovanje dati poseban europski okvir raspravama, pogotovo onima vezanima uz mlade, obrazovanje, karijere i aktualne EU inicijative. Uz europske predstavnike, sudjelovat će i renomirani stručnjaci, poput Zrinke Mužinić Bikić iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih te Nebojše Stojčića, rektora Sveučilišta u Dubrovniku.

"Osim pružiti jednake prilike mladima za osobni, društveni i profesionalni razvoj, naš je cilj još snažnije razviti platformu koja im omogućava ostvariti vrijedne kontakte i unaprijediti znanja, a što je u kontekstu razvoja karijere neprocjenjivo", poručuje Marko Žmirak, predsjednik CKM Dubrovnik i naglašava kako će, uz potporu europskih institucija te brojne goste iz akademskog i poslovnog svijeta, svi sudionici ovogodišnjeg izdanja dobiti ključna znanja i inspiraciju kako bi se smjelo upustili u izgradnju karijere.

image
PRESS
image

Marko Žmirak, predsjednik CKM Dubrovnik

PRESS

Iz Centra za karijere mladih Dubrovnik ističu važnost podrške Turističke zajednice Grada Dubrovnika, Zračne luke Ruđer Bošković, Središnjeg ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Predstavništva Europske komisije u Republici Hrvatskoj te Ureda Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj. Zahvaljujući njihovom angažmanu i resursima, Dubrovnik EXPO se i ove godine profilira kao vodeći regionalni događaj posvećen mladima, njihovu profesionalnom usmjeravanju i zapošljavanju.

Takav snažan odaziv i podrška ne čudi, budući da je ovim događajem Dubrovnik uspostavljen kao centralno mjesto gdje mladi iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja imaju priliku informirati se o svojim karijernim mogućnostima i aktivno sudjelovati u kreiranju svoje budućnosti u jednom od najizazovnijih perioda života.

image
PRESS
image
PRESS
image
PRESS

Na četvrtom Dubrovnik EXPO-u sudjeluju i vodeći poslodavci poput Falkensteiner Hotels & Residences, Aminess Hotels & Campsites, Molunat Resort, Adriatic Luxury Hotels (ALH), Valamara te brojnih drugih tvrtki, koji će se predstaviti mladima i tražiti radnu snagu. Na štandovima će se moći susresti i s brojnim obrazovnim institucijama, regionalnim centrima kompetentnosti te stručnjacima iz različitih sektora.

Kako bi EXPO bio dostupan što širem krugu posjetitelja i ove je godine osiguran subvencionirani autobusni prijevoz do Dubrovnika za maturante i studente. Očekuje se dolazak više od 3500 mladih iz Zadarske i Šibensko-kninske županije, Bosne i Hercegovine te drugih dijelova Hrvatske i regije. Sudjelovanje na Dubrovnik EXPO-u 2025. je u potpunosti besplatno, a svi zainteresirani prijaviti se mogu putem službenih Dubrovnik EXPO stranica te društvenih mreža.

14. ožujak 2025 14:09