Baby Lasagna nakon Dore promijenio je outfit, u prvi plan umjesto bijelih puf rukava stavio heklanu košulju i oduševio Hrvate, ali i cijeli svijet.
Crvena jakna s metalnim ringovima, bijela čipkasta majica sašivena od tabletića i na glavi heklani rubac. Tako je tirkiznim tepihom na ceremoniji otvaranja Eurosonga prošetao Baby Lasagna, koji je zaslužan što su se pomalo zaboravljeni heklani modni i ukrasni detalji koje su obožavale domaćice sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog stoljeća i koji su bili sastavni dio gotovo svakog dnevnog boravka ponovno vratili u modu.
Za njegov outfit na predstavljanju uoči polufinala zaslužna je mlada hrvatska dizajnerica Antonija Bucić, koja je izradila i košulje ostalih članova tima.
"Nekoliko dana sam šivala i po 15 sati da sve stignem" poručila je Antonija koja je cijeli kostim, kaže, radila oko tri tjedna. Inače, prema anketi na stranici Wiwibloggs, outfit Baby Lasagne se očito svidio ljubiteljima Eurosonga jer našao se na drugom mjestu najbolje odjevenih od 36 zemalja.
Da je veliki ljubitelj heklanih tabletića koji se u njegovoj Istri nazivaju čentrini Baby Lasagna pokazao je i u zračnoj luci prije odlaska u švedski Malmö, a za njih je ponajviše zaslužna dizajnerica Valentina Pliško koja je osmislila kostime za polufinalni nastup.
"Radi se o heklanoj čipki. Cijela ideja korištenja čipke na kostimima inspirirana je istarskim čentrinima, ali i činjenicom da je hrvatska kultura bogata čipkarstvom. Markova majica iskrojena je od ručno heklanog prekrivača, a maske članova benda također su ručno isheklane po uzoru na čentrine", objasnila je Valentina.
Baby Lasagna i njegov tim su nas tako vratili u prošlost jer ti ukrasni podmetači bili su najpopularniji ukras u domovima. Mnoge bake su i ručno heklale pa tabletićima ukrašavale komode, ormare, stolove, televizore. Iako su već dugo izvan mode i možete ih vidjeti tek kod starijih generacija čini se kako je Baby Lasagna pravi nostalgičar, a stylingom je oduševio i obožavatelje pa su se čak na YouTubeu pojavili tutorijala kako ih napraviti.
U prosjeku će vam trebati tri do pet dana, a postoje i tečajevi heklanja. Taman dovoljno da si napravite jedan za staviti na televizor za gledanje velikog finala u stilu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....