Tenisač Marin Čilić i njegova supruga Kristina Milković Čilić uz Gloriju su bili domaćini eventa koji je u Smaragdnoj dvorani hotela Esplanade okupio brojne dobrotvore, a cilj je bio skupiti 100 tisuća eura za stipendije mladim i talentiranim glazbenicima, umjetnicima i sportašima - u čemu smo i uspjeli.
Bila je to večer nepretencioznog glamura, lijepih želja i dobrih djela. Uoči Badnjaka je, naime, u Smaragdnoj dvorani zagrebačkog hotela Esplanade organiziran event koji pruža nadu u sretniju budućnost - prva humanitarna gala večera magazina Gloria i Zaklade Marin Čilić. Cilj projekta je bio skupiti 100 tisuća eura za stipendije mladim i talentiranim glazbenicima, umjetnicima i sportašima kako bi im se pomoglo da ostvare svoje snove, a tenisač Marin Čilić, koji je uz suprugu Kristinu Milković Čilić i Gloriju bio domaćin donatorske večere, rekao je da smo taj cilj i ostvarili.
Istaknuo je kako je riječ o sedmoj generaciji stipendista, kako će biti dodijeljen rekordan broj stipendija - više od četrdeset (u dosadašnjih šest godina bilo ih je 129) - te se pun emocija i empatije osvrnuo na tragediju u školi u Prečkom.
"Svjesni smo da je Hrvatska u tužnim danima, a jedno ovakvo plemenito druženje poziva nas da zastanemo na sekundu, da pomognemo mladima i da im vratimo vjeru u bolje sutra. Spomenuo bih i kako sam ja prošao trnovitim stazama te sigurno ne bih bio ovdje da nisam dobio priliku. Hvala što ste vi danas ta prilika za nove generacije koje će nam osvjetljavati budućnost - da i njih pratimo, gledamo i za njh navijamo", istaknuo je Marin Čilić, dodajući kako ćemo se jednog dana ponositi onima kojima smo bili vjetar u leđa i kotačić na putu uspjeha.
Pritom se za sedmu generaciju uz postojeće kategorije - sportsku i glazbenu za osnovne i srednje škole - uvode i dvije nove kategorije stipendija. Riječ je o sportašima iz individualnih sportova koji redovito studiraju na (pred)diplomskim studijima te polaznicima glazbenih akademija. Okupljenima se obratila i urednica Glorijinih izdanja Vedrana Čarapović Propadalo, koja je naglasila kako bi pomoć mladim talentima trebala biti naša svakodnevna dužnost na koju često zaboravimo.
"I sami ste svjedoci da trud i talent nisu dovoljni. Put do uspjeha često je trnovit", rekla je Vedrana Čarapović i zahvalila svima koji su dio ovog projekta, uvjerena da će nam mladi talenti uloženo jednog dana vratiti. Potom je prikazan kratki film u kojem su stipendisti svjedočili koliko im Zaklada Marin Čilić pomaže u razvijanju talenata, a neki od njih su tijekom večeri, čiji je voditelj bio Ivan Vukušić, i nastupili.
Glazbeno umijeće je pokazala Bianka Saridžić (17), koja je kao violistica osvojila brojne nagrade na domaćim i međunarodnim natjecanjima. Krenula je i na satove dirigiranja te odradila prvi nastup u Lisinskom, dirigirajući orkestrom vlastitu skladbu.
Brojne nagrade je osvojio i Petar Đula Vrbanić (13), za kojeg je profesor rekao da je "najsvjetliji talent među violončelistima svoje generacije", te saksofonist Luka Norac (25). On je petu godinu studija pohađao u Beču, a nakon diplome se zaposlio kao prvi učitelj saksofona u Osnovnoj glazbenoj školi u Mariji Bistrici, gdje su njegovi učenici ostvarili značajne rezultate na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima.
U Beču studira i Tia Pikija (23), koja je u solo pjevanju pobijedila na deset međunarodnih natjecanja, a više puta je nastupala i kao sopranistica u Bachovoj "Muci po Mateju". Uz to je njena izvedba na Baroknim večerima 2023. objavljena na CD-u te je nagrađena Porinom.
Glazbeni program koji je složio pijanist, skladatelj, aranžer i producent Filip Gjud oduševio je uzvanike, kao i nastupi domaćih zvijezda - Nine Badrić, sestara Marije Husar Rimac i Ivane Husar Mlinac, Matije Cveka, Alena Đurasa, Mije Dimšić, Martina Kosovca i Josipa Palamete. Na repertoaru su bile božićne pjesme i pop hitovi uz koje su uzvanici - među njima i brojni sportaši - zaplesali.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....