Život britanskog avanturista Beara Gryllsa umalo je obilježila tragedija nakon kobnog skoka s padobranom, od čega se dugo oporavljao, a povratak u top formu obilježio je usponom na Mt. Everest.
Avanturističke emisije britanskog pustolova Beara Gryllsa (48) među najgledanijima su na svijetu, a sad je svoju iznimno uspješnu televizijsku karijeru okrunio i prvom važnom nagradom Emmy Daytime. Dodijeljuje se za iznimna postignuća u dnevnom programu, a bila je to jedna od rijetkih prilika da Beara Gryllsa vidimo u elegantnom izdanju - sako, košulji, kravati, trapericama i tenisicama.
Svojim ekstremnim ekspedicijama nije samo obarao rekorde gledanosti, nego i prikupljao novčana sredstva za različite humanitarne organizacije i projekte koji pomažu djeci kojima je dosad donirao više 1,5 milijuna funti.
Edward Michael Grylls rođen je 7. lipnja u Bernbridgeu na otoku Whightu, a nadimak Bear (Medvjed) mu je kao dječaku prišila sestra Lara. Sin je pokojnog političara Sir Michaela Gryllsa i Lady Sarah Grylls, a od malih nogu najviše je uživao u planinarenju i jedrenju s roditeljima te treninzima borilačkih vještina poput karatea i aikida.
Prije upisa na Sveučilište u Etonu proveo je mjesec dana na Himalaji, a specijalnu vojnu obuku stekao je u elitnoj britanskoj postrojbi SAS 21.
Čitajte i: NAJOTKAČENIJI HRVATSKI MLADENCI: TV NOVINARKU I GLUMCA NA IZLASKU IZ CRKVE DOČEKAO ŠPALIR MAČEVA
Obuka je podrazumijevala iznimno naporne vježbe pod punom ratnom spremom, a polaznike je psihički i fizički iscrpljivala pripremajući ih da se uspiju snaći u naizgled nemogućim uvjetima i najekstremnijim okolnostima.
O tome kakva je ta obuka, govori i činjenica kako je na kraju završi tek jedan od desetorice prijavljenih. Zar sumnjate, Grylls je bio jedan od tih i tako je postao komandos SAS-a 21.
U jednoj od SAS-ovih ekspedicija u Africi doživio je nesreću pri skoku s padobranom. Na visini od 4500 metara pukla mu je jedna od uzica, pa je uspio tvrdo prizemljiti s djelomično otvorenim padobranom, ali su mu pritom stradala tri kralješka.
Liječničke prognoze bile su katastrofalne, ali Grylls ostatak života nije želio provesti u invalidskim kolicima. Njegov inat je proradio, a nakon dugog oporavka povratak normalnom životu proslavio je 1998. godine popevši se na najviši svjetski vrh Mount Everest.
Čitajte i: POGLEDAJTE VRATOLOMIJE MLADOG VARAŽDINCA! SPREMA SE ZA OLIMPIJSKE IGRE U PARIZU 2024.
Nakon ovog nevjerojatnog pothvata, počeo je držati motivacijska predavanja te je započeo sa svojim televizijskim showom "Rođen da preživi: Bear Grylls", u kojem je gledateljima otkrivao načine kako preživjeti i najekstremnije uvjete.
Objavljivao je i knjige i priručnike na tu temu, te postao jedan od najprodavanijih autora. Uz to je i počasni pukovnik komandosa Kraljevske mornarice, a posebno se ponosi činjenicom da je bio najmlađi šef britanskih izviđača u njihovoj dugoj povijesti.
Svoja iskustva opisao je u autobiografiji ‘Blato, znoj i suze‘ u kojoj je opisao kako je preživljavao jedući crve, zmije, kukce i ostatke medvjeđeg ulova.
To je dakako samo djelić onoga što je sve proživio, a uzbuđenja mu ne nedostaje niti u privatnom životu. Bear Grylls sa suprugom Sharom i trojicom sinova, Jesseom, Mermadukeom i Huckleberryjem živi na između svoijih domova na brodu-teglenici u Londonu i malenog otok na velškoj obali.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....