Zagrebačka plesačica Paula Jeričević Tonković i njezin suprug Filip 7. ožujka prvi su put postali roditelji, a sada samo za Gloriju govore o toj novoj, mnogima naljepšoj životnoj ulozi.
Plesačica i pobjednica showa "Ples sa zvijezdama", Paula Jeričević Tonković (31), i njezin suprug, zagrebački odvjetnik Filip Tonković (31), prije nešto više od mjesec dana postali su roditelji. Njihov sin Jadran, koji je dobio ime po Paulinom djedu, stigao je na svijet 7. ožujka, a ponosni roditelji ugostili su nas u svom domu u podsljemenskoj zoni, gdje smo imali priliku svjedočiti njihovoj obiteljskoj idili. U ekskluzivnom razgovoru za Gloriju otkrili su kako se snalaze u novoj životnoj ulozi, kako izgleda njihova svakodnevica te gdje i kako planiraju provesti prvi Uskrs sa svojim sinom.
"Uloga roditelja došla nam je potpuno prirodno. Imam osjećaj kao da se ništa nije promijenilo, a zapravo uživamo u svakom trenutku. Najsretnija sam što se moj životni tempo napokon usporio, usudila bih se reći da je stao, i sada imam vremena za aktivnosti koje bi zapravo trebale biti sastavni dio svakodnevice: šetnje, ispijanje kave bez vremenskog ograničenja, sjedenje na suncu… Sve su to stvari koje sam donedavno radila samo na godišnjem odmoru, a sada ih živim svakodnevno. I to u najboljem mogućem društvu - sa svojim sinom", priča nam Paula, koja je Jadrana rodila u zagrebačkoj bolnici Sveti Duh.
Premda se njezinom sinu nije pretjerano žurilo, rodio se čak šest dana nakon termina, sreći nije bilo kraja kada je napokon stigao. "Osjetila sam neopisivu sreću i olakšanje. Kad su mi ga stavili na prsa, jedva sam čekala osjetiti njegovu kožu, njegove male nožice koje su me mjesecima udarale i, na kraju krajeva, plesale sa mnom do posljednjeg dana trudnoće", otkriva Paula i dodaje da joj je najveća podrška bio upravo suprug Filip, koji je bio uz nju i tijekom poroda.
"Bio mi je nevjerojatna podrška. Smirivao me svaki put kada bih pomislila da ne mogu izdržati bol. Taj trenutak kada smo ostali sami u rađaoni, nas troje, samo me dodatno podsjetio koliko sam sretna i uzbuđena zbog svega što nas čeka", kaže Paula. Prve tjedne s Jadranom provodi u maženju, pričanju priča i, kako se šali, odbrojavanju minuta do Filipova povratka s posla. "Svaki dan tražim načine kako ga zabaviti, posebno sada kada je sve aktivniji. Najčešće mu pričam izmišljene, potpuno besmislene priče i pratim njegove reakcije na moj glas, to mi je omiljena aktivnost. A kad se Filip vrati kući i ako je lijepo vrijeme, izlazimo van u šetnju ili na kavu", dodaje.
"Jadran je stvarno divna beba, barem ga ja tako doživljavam", kaže Paula uz osmijeh. "Naravno, ima trenutaka kad ne znam kako mu pomoći, ali sve to gledam kao dio procesa. Iako je prošao tek jedan mjesec, moram ga pohvaliti, s njim mogu svugdje i sve ide glatko." Roditeljske dužnosti uglavnom obavljaju sami, ali imaju veliku podršku obitelji. "I moji i Filipovi roditelji presretni su zbog Jadrana i uvijek su spremni pomoći. Moja baka mi svaki dan donosi ručak kao da sam u restoranu, ponekad me čak i grize savjest zbog toga", priznaje Paula.
Kaže da je uvijek znala kako će njezin suprug biti sjajan otac - i nije se prevarila. "Filip je smiren, strpljiv i iznimno uključen, od kućanskih poslova do psihološke podrške. Jedva čekam dan kada će Jadrana prvi put odvesti na igralište i usmjeriti ga prema sportu. Zasad je ipak još mamin sin, dokle god ga dojim", govori nam Paula, a Filip priznaje kako ga ispunjava promatrati suprugu u ulozi majke.
"Osjećam se predivno kad je vidim kako drži našeg sina. Znam da mu ništa ne nedostaje i trudim se biti prisutan u svemu", govori Filip, a Paula dodaje uz smijeh: "Fizički je Jadran preslika Filipa! Kad netko kaže da liči na mene, samo me tješi. No karakterno je zasad ipak više na mene, pravi je pospanko, voli kad mu se priča i, naravno, kad se s njim pleše."
Iako nije zahtjevan, kada se uznemiri, najbolji način da se umiri je - Paulin bratić Jakov. "On na njega doslovno djeluje poput sedativa. Uspije ga hipnotizirati baš svaki put, a jednom je čak uspavao i mene", smije se Paula.
Ovaj Uskrs bit će im poseban jer ga prvi put dočekuju kao tročlana obitelj. "Dosad smo uskrsne blagdane provodili s obje strane obitelji, pa će tako biti i ove godine - samo s jednim preslatkim pojačanjem. Nakon toga planiramo pobjeći na nekoliko dana na Korčulu, u našu obiteljsku kuću, gdje ćemo uživati u dragocjenim trenucima mira, mora i sunca", zaključuje Paula Jeričević Tonković.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....