DEPOSITPHOTOS
Provjereno djeluje

Ne morate ga odmah baciti: Produžite vijek svom difuzoru pomoću ovih nekoliko koraka

Svatko tko u svome domu ima ovaj aparat zna koliko su ugodni mirisi koje producira, ali i kako je to kada iz njega počnu isparavati ostaci kamenca i plijesni. Donosimo mali vodič za održavanje.

Svatko tko u svome domu ima ovaj aparat zna koliko su ugodni mirisi koje producira, ali i kako je to kada iz njega počnu isparavati ostaci kamenca i plijesni. Donosimo mali vodič za održavanje.

Kada je riječ o mirisu interijera, može se reći kako su difuzori odavno zamijenili mirisne svijeće, i to prvenstveno zahvaljujući neodoljivim mirisima koje ispuštaju dok osiguravaju dovoljnu količinu vlage u našim prostorima. Osim uređaja različitih oblika, veličina i jačina, na tržištu se nalazi i pregršt eteričnih ulja namijenjenih upravo za ove ljubimce. No, ugodni mirisi se lako pretvore u nesnosan smrad, posebno ako adekvatno ne održavamo svoj uređaj.

image

Uz pravilno održavanje, difuzor će vas služiti niz godina.

DEPOSITPHOTOS

Naime, difuzore je potrebno očistiti nakon svakog korištenja, a barem dvaput mjesečno nađite vremena za temeljito čišćenje. To je posebno važno zbog toga što se difuzori sastoje od različitih komponenata koje je potrebno pravilno održavati kako ne bi došlo do brzog kvara. Osim toga, voda iz slavine može uzrokovati nakupljanje minerala, a ukoliko eterična ulja ostanu na površinama, dolazi do nakupljanja gumenih mrlja i miješanja s prethodnim uljima, što će rezultirati promjenom u aromi. Ako voda duže stoji u vašem difuzoru, može doći do stvaranja plijesni i masnih ostataka na površini.

U nastavku donosimo proces dnevnog i dubinskog čišćenja u nekoliko koraka kakav preporučuju stručnjaci za aromaterapiju.

"Ukoliko koristite eterična ulja, idealno bi bilo isprati difuzor čistom vodom nakon svakog korištenja, a zatim ga osušiti mekom krpom", preporučuje stručnjakinja Cindy Maricle.

Potrebne će vam biti:

  • upute proizvođača (svakako je preporučljivo prvo se konzultirati s onime što proizvođač preporučuje)
  • pamučni štapići za uši
  • meka krpa
  • destilirani bijeli ocat
  • alkohol (izopropil)
  • čista filtrirana voda

Čitajte i: Sezona je virusa i gripe: pronađite najbolji ovlaživač zraka!

Koraci za čišćenje nakon svakog korištenja:

  1. isključite i odspojite difuzor
  2. napunite rezervoar za vodu do pola filtriranom vodom
  3. ostavite pet minuta
  4. ispraznite spremnik i obrišite ga mekom krpom
  5. očistite unutrašnju ploču štapićem umočenim u (izopropilni) alkohol kako biste uklonili sve nakupine eteričnog ulja
  6. isperite rezervoar vodom, zatim obrišite i osušite mekom krpom.


Koraci za dubinsko čišćenje:

  1. rezervoar do pola napunite čistom vodom, a zatim dodajte do 10 kapi bijelog octa
  2. ostavite nekoliko minuta
  3. osušite difuzor i dobro ga očistite štapićem umočenom u ocat
  4. isperite čistom vodom
  5. ispraznite difuzor, zatim obrišite i osušite mekom krpom.


Čišćenje difuzora oduzima tek nekoliko minuta vremena, a sve što je potrebno već svi imaju u svojim kućanstvima. Uz ove korake, vaš će mirisni ljubimac funkcionirati znatno duže i producirati najugodnije mirise.

Linker
17. studeni 2024 12:32