Evo što poduzeti: u prostoriji namijenjenu sušenju mokre odjeće rasporediti žitaricu koja spašava mobitele kad padnu u vodu, rižu.
Sve hladniji, kišni dani i sušenje rublja nisu sretna kombinacija, nemate li sušilicu. Koliko god ga vješto rasprostrli na radijatore ili stalak za sušenje, čini vam se kako prolazi cijela vječnost do trenutka kad je suho i spremno za slaganje i glačanje. Prije nego li vam otkrijemo trik kojom ćete proces ubrzati proces, imajte na umu da u stanu postoje prostorije gdje se nikad ne suši rublje. Zaboravite na spavaću sobu i dnevni boravak.
Tamo provodite najviše vremena, stanovi imaju sve bolju izolaciju, protok zraka sveden je na minimum, a mokro rublje otpušta vlagu. Primjerice, zbog mokrog rublja moglo bi se dogoditi da ne možete zaspati, a mogli bi stradati i vaši bronhiji ili pluća. Djeca su posebno ugrožena.
Gdje sušiti rublje?
Hodnici, stubišta i spremišta najbolji su izbor za sušenje rublja. Bilo bi dobro postaviti ondje odvlaživač zraka, ali ako ga nemate, poslužit će i riža ili krupna morska sol. Da, dobro ste pročitali: na širok tanjur rasporedite rižu ili krupnu morsku sol. Ono što spašava mobitele kad padnu u vodu (riža) trebalo bi, uz često provjetravanje, ubrzati proces sušenja. Ne uspije li, izbjegavajte uključivati perilicu kad nas očekuje više kišnih dana.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....