Anne je nakon otkrića da je prevarena pretrpjela golemo maltretiranje na društvenim mrežama. Trenutačno se bori protiv depresije
Čuli ste priču o Francuskinji koja je čak 830.000 eura poslala varalici za kojeg je bila uvjerena da je Brad Pitt. Ta dizajnerica interijera svojedobno je s djecom otišla na odmor u mjestašce Tignes u francuskim Alpama. Bilo bi zanimljivo, u kontekstu kasnijih događaja, saznati zbog čega je Anne baš tada otvorila profil na Instagramu i objavila fotografije s tog putovanja, čime je obznanila dvije važne informacije o sebi. Da je vrlo imućna, jer to je mjesto okupljalište dobrostojećih ljudi, te da je tu nova i vjerojatno još nevješta u prepoznavanju zamki društvenih mreža.
Ubrzo joj se javila gospođa Jane Pitt, majka Brada Pitta, koja joj je napisala da njen sin treba ženu poput nje. Nije joj bilo čudno da majka 60-godišnjeg svjetski poznatog glumca, za kojim uzdišu žene diljem svijeta, naokolo traži njegovu buduću partnericu i pronalazi je u udanoj ženi koja je odnedavno na Instagramu. Ono što je uslijedilo bilo je još nevjerojatnije. Povjerovala je da joj se počeo javljati i glumac. Nakon izvjesnog vremena počeo joj je slati montirane i neuvjerljive fotografije i zamolio ju je da mu pošalje milijun dolara za operaciju raka bubrega. Nije je zabrinulo kako to da slavni glumac, koji ne samo da snima nego i producira vlastite filmove, treba njen novac - kad joj je objasnio da su mu nakon razvoda od Angeline Jolie bankovni računi nedostupni. Anne je zatražila razvod i u podjeli bračne imovine namaknula 830.000 eura koje je onda poslala varalici nastanjenom u tko zna kojem dijelu svijeta, koji vjerojatno ni danas ne vjeruje da se obogatio na ovako sklepanoj priči. Iz bunila se prenula kada je Brada Pitta ugledala na crvenom tepihu Filmskog festivala u Veneciji na kojem se pojavio sa zaručnicom Ines de Ramon. Kad je shvatila da je nasamarena, istupila je u javnost, u intervjuu na francuskoj televiziji ispričala je svoju priču s obrazloženjem da nije jedina žrtva ovakvih prevara - što je, nažalost, istinito. Prije neki dan stigla je vijest o ženi iz Pule koja je na sličan način ostala bez više od 50.000 eura. Takvih priča ima puno i žrtve su uglavnom žene; samo prošle godine su u Španjolskoj čak dvije bile uvjerene da se dopisuju s Bradom Pittom, koji je očigledno najveća patnja sredovječnih imućnih žena, i tako ostale bez 325.000 eura.
Anne je nakon otkrića da je prevarena pretrpjela golemo maltretiranje na društvenim mrežama. Trenutačno se bori protiv depresije. Ona tvrdi da je postupila iz empatije prema nekome u nevolji, no njena se priča ne može svesti na puki altruizam. Bila je uvjerena da pomaže možda najslavnijem i najpoželjnijem glumcu na svijetu s kojim je u ljubavnoj vezi. Iz njezina pojednostavljenog objašnjenja što joj se dogodilo izviru i poricanje i negacija, obrane kojima se prava priroda događaja ili osjećaja umanjuje ili u potpunosti negira. Ima tu puno infantilnosti i narcizma. Nismo još doznali za priče o muškarcima koji su slali golemi novac ženama koje nikada nisu ni vidjeli ni čuli, nego su se s njima samo dopisivali. Ili o tome mudro šute ili novac troše na stvarne žene koje su im poznate, opipljive i dostupne, u najgorem slučaju im ono što žele čuti šapuću promuklim glasom na vrućoj telefonskoj liniji. Žene su sklone trošiti vrijeme i novac ne bi li spasile nekoga koga uživo nikada nisu ni čule ni vidjele. Kroz puko dopisivanje podgrijava se fantazija o budućoj sreći, umanjuje osjećaj srama zbog usamljenosti, dobiva potvrda vlastite posebnosti i vrijednosti i osjećaj prividne povezanosti. Kad je sve to u igri, lakše je negirati neke sitnice.
U periodu od godinu dana, tijekom kojeg je bila uvjerena da traje njena veza sa slavnim glumcem, Anne niti jednom s njim nije razgovarala uživo. Dobivala je glasovne poruke i fotografije koje je napravila umjetna inteligencija. Slično iskustvo imala je i žena iz dokumentarca "Sweet Bobby". Spasiteljice su sposobne negirati sve činjenice koje im ne idu u prilog ne bi li dobile zasluženu životnu nagradu u vidu zgodnog udovca, američkog marinca, bogatog nasljednika ili Brada Pitta. U pozadini ovog ponašanja postoji stanovito uvjerenje kako se za ljubav treba potruditi, potrebno je podnijeti žrtvu i nešto veliko dati. Posljedica te davno naučene transakcije trebala bi biti nagrada romantične ljubavi. Pritom, one nisu sumanute. Dopisivanje je stvarno, izljevi ljubavi su svakodnevni, netko je pogodio žicu njihove usamljenosti, pomiješane s fantazijom kako ih prava životna ljubav tek čeka, kao i nagrada za sve što su dosad propustile. Naravno, to je osoba koja će biti iskaz njihove stvarne vrijednosti i koja ih je konačno prepoznala i pronašla. Nikad nisam prevarila svog supruga, rekla je Anne u razgovoru za Le Figaro, nakon što je televizijska kuća zbog javnog ismijavanja maknula njen intervju sa svoje platforme. U tom razgovoru požalila se da će ostati zapamćena kao žena koja se zaljubila u lažnog Brada Pitta, a ona nije luda niti je banalna. U isto vrijeme objavljena je vijest o desetogodišnjem djetetu kojem je nepoznata muška osoba ponudila bombone. Dijete ih je sumnjičavo odbilo probati. Ispostavilo se da je riječ o otrovu za suzbijanje glodavaca. Gdje je bio Annin oprez? Ne bi li odrasle žene trebale posjedovati stanovitu dozu sumnjičavosti?
Društvene mreže stvorile su privid da smo drugima vidljivi u svom najboljem svjetlu i da prateći profile bogatih i slavnih osoba postajemo s njima bliski. One podgrijavaju naš narcizam, želju za velikim uspjehom, kompetitivnost i potrebu za isticanjem. Komunikacija na njima lišena je autentičnosti, jer parcijalno vidimo druge i tako pokazujemo sebe. Anne je rekla da je osoba s kojom se dopisivala "znala razgovarati sa ženom poput nje". Bio je to netko tko je nije poznavao, samo je prepoznavao nijanse njezina "najboljeg svjetla". U čitavoj komunikaciji niti je ona stvarno vidjela i poznavala njega, niti on nju. Ulazak u prepisku varalici je razotkrio njene žudnje i želje koje su bile stvarne i koje je tijekom tog dopisivanja djelomično ispunjavao. Njegova je izmišljena bolest u njenim očima postala samo financijsko-transakcijska tehnikalija, prepreka koju ona može i mora riješiti.
Mnoge žene postanu aktivne na društvenim mrežama onda kada su najviše vulnerabilne, bilo da su nezadovoljne u postojećem braku, bolno usamljene ili upravo razvedene. Tada postaju zahvalne mete. U jednoj stvari Anne je u pravu, važno je da je podijelila to što joj se dogodilo kako bi na vrijeme upozorila druge. Koliko je njena priča odjeknula svijetom svjedoči da se na nju oglasio i pravi Brad Pitt. U tom smislu trebalo bi joj zahvaliti i pustiti ženu da se oporavi.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....