Nova generacija - Toma Medvešek, Ariana Kopljar, Lu Dedić, Ema Gračan, Lovro Juraga i Jan Kovačić

 SANJA JAGATIĆ
ERA NASLJEDNIKA

Oni su nova generacija: Toma, Lu, Lovro, Ema, Jan i Ariana djeca su poznatih roditelja koja grade svoj put

Kada smo ih u subotu ujutro sve odlučili okupiti na fotografiranju u zagrebačkom Muzeju suvremene umjetnosti, očekivali smo da će barem netko od njih zakasniti. Ali ne, svih šestero se držalo dogovora u minutu, a višesatno snimanje odradili su bez problema udovoljavajući zahtjevima naše fotografkinje. Dok su jedni strpljivo pozirali, drugi su slušali upute stilistice, a treći odgovarali na pitanja naših novinarki koje je zanimalo kako je to kad odrastaš u poznatoj obitelji.

Kada smo ih u subotu ujutro sve odlučili okupiti na fotografiranju u zagrebačkom Muzeju suvremene umjetnosti, očekivali smo da će barem netko od njih zakasniti. Ali ne, svih šestero se držalo dogovora u minutu, a višesatno snimanje odradili su bez problema udovoljavajući zahtjevima naše fotografkinje. Dok su jedni strpljivo pozirali, drugi su slušali upute stilistice, a treći odgovarali na pitanja naših novinarki koje je zanimalo kako je to kad odrastaš u poznatoj obitelji.

Što povezuje Tomu Medvešeka, Lu Dedić, Emu Gračan, Lovru Juragu, Jana Kovačića i Arianu Kopljar? To što ste u njima sigurno već imali prilike čitati. Svi redom uspješno grade svoje karijere - onu glazbenika, glumca ili pak modela što privlači i interes javnosti, ali u početku iz razloga što su svi redom djeca poznatih roditelja.

No, oni su mnogo više od toga. Mladi ljudi koji uspješno koračaju u svijet, grade svoj put i imaju velike planove za budućnost. A pitanje poznatih roditelja ostavljaju iza sebe.

image
SANJA JAGATIĆ
image
SANJA JAGATIĆ

Snimili smo ih u Muzeju suvremene umjetnosti gdje smo se okupili jedne subote, gdje je mlada šestorka strpljivo odradila šminku, frizuru i stiliziranje, odgovarala na pitanja i profesionalno pozirala našoj fotografkinji Sanji Jagatić. Nikome od njih to nije nešto neobično - Jan, Lovro i Toma su glumci pa im je cijeli proces vrlo dobro poznat, baš kao i Lu koja je ušla u svijet glazbe, dok su Ariana i Ema bile na domaćem terenu jer se, uz studij, bave modelingom.

image

Toma Medvešek, Lovro Juraga i Jan Kovačić

SANJA JAGATIĆ

Svatko od njih ima svoju priču, a mi smo s njima razgovarali o karijeri, planovima i izazovima s kojima se susreću te predrasudama s kojima su se morali nositi ili se još uvijek nose. Kako su pronašli vlastiti glas, što ih inspirira i kako gledaju na svoj put? Pročitajte razgovore s Tomom, Emom, Arianom, Janom, Lovrom i Lu.

image

Toma Medvešek, Ariana Kopljar, Lu Dedić, Ema Gračan, Lovro Juraga i Jan Kovačić

SANJA JAGATIĆ

TOMA MEDVEŠEK

Glumac Toma Medvešek sin je poznatog glumačkog para Svena Medvešeka i Nataše Dorčić, odrastao je u velikoj obitelji, ima četvero braće i sestara, a do tridesete se, kaže, planira okušati u svim aspektima glumačkog posla.

PROČITAJTE VIŠE

EMA GRAČAN

Ema Gračan kći je jedine Hrvatice koja se može pohvaliti titulom kraljice svijeta, a i sama je dobila krunu još kao maturantica, kad je imala tek 18 godina. Iako su joj roditelji javne osobe, sestre i ona odrastale su van svijetla reflektora, a nakon izleta u modeling odlučila se posvetiti obrazovanju dok u budućnosti priželjkuje veliku obitelj u kakvoj je i sama odrasla.

PROČITAJTE VIŠE

ARIANA KOPLJAR

Ariana Kopljar kći je poznatog TV voditelja Saše Kopljara koja je pozornost privukla modelskim angažmanima u modnim prijestolnicama poput Londona i Milana, ali naposljetku se odlučila vratiti kući i završiti studij u Zagrebu.

PROČITAJTE VIŠE

JAN KOVAČIĆ

Jan Kovačić odrastao je u glazbenoj obitelj - mama mu je poznata pjevačica i spisateljica Ivana Plechinger, a otac glazbenik Bruno Kovačić. Kako su ga glazba i gluma pratile od malih nogu nije neobično što je na kraju svoje dvije ljubavi spojio u jednu kao stalni član kazališta Komedija.

PROČITAJTE VIŠE

LOVRO JURAGA

Glumac Lovro Juraga u djetinjstvu je više volio čitati o svemiru i planetama, nego ići na dramsku, ali na kraju srednje škole ipak je počeo razmišljati o glumi. Za prijemni ga je pripremao stariji brat, redatelj Marko Juraga, a s njim i ocem danas rado surađuje, ali priznaje da mu je najveći kritičar ipak - mama.

PROČITAJTE VIŠE

LU DEDIĆ

Lu Dedić unuka je Gabi Novak i Arsena Dedića te kći Matije Dedića pa joj odluka da će nastaviti obiteljskim stopama nije bila nimalo jednostavna. Ipak, shvatila je da je glazba njezin poziv i odlučila graditi svoj glazbeni put unatoč svim predrasudama.

PROČITAJTE VIŠE


Stilistica Laura Bošnjak
Novinarke Ana Strizić i Ana Šoda
Make-up i frizura Jasmina Horvatić za JL Style
Hvala Muzeju suvremene umjetnosti na pomoći kod snimanja

Najnovije
08. travanj 2025 09:43